استاندار آذربایجان غربی از اهتمام و تلاش مدیران و مسئولان استانی در اجرای برنامه های هفته دولت قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج استان آذربایجان غربی، مهندس سعادت در جلسه شورای اداری استان و جشنواره شهید رجایی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، معاونین استاندار، قاضی پور و شریف پور دو تن از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و سایر اعضای این شورا در سالن شهید عطایی استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به برگزاری جشنواره شهید رجایی اشاره کرد و افزود: ارزیابی های انجام گرفته در خصوص عملکرد دستگاهها بر اساس محورهای مشخصی بوده و در این راستا دستگاههای برتر شناسایی و معرفی شده اند؛ اما آنچه که مهم است این است که مردم از عملکرد دستگاهها رضایت داشته باشند و عملکرد و اقدامات مدیران مورد رضای الهی قرار گیرد.

وی همچنین از رئیس و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه استان و اعضای شورای راهبری توسعه مدیریت استان به جهت انجام ارزیابی عملکرد دستگاههای استانی برای تجلیل در جشنواره شهید رجایی قدردانی کرد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه به برنامه های هفته دولت در استان اشاره و از خدمات و تلاش های مدیران و مسئولان و بویژه صداوسیمای مرکز ارومیه و مهاباد به جهت انعکاس و اطلاع رسانی مناسب برنامه های این هفته در استان تقدیر و تشکر کرد.

دستاوردهای سفر رئیس جمهور، معاونین رئیس جمهور و وزرا به استان آذربایجان غربی از دیگر محورهای سخنان مقام عالی استان در این جلسه بود.

سعادت در این ارتباط نیز گفت: خوشبختانه سفر ریاست محترم جمهور و مقامات کشوری به استان دستاوردهای بسیار خوبی را بدنبال داشته که امیدواریم با پیگیری مدیران استانی، شاهد تحقق و اجرایی شدن آنها در استان باشیم؛ یکی از مهمترین این دستاوردها که در سفر دکتر نوبخت به استان محقق شد، اختصاص ردیف ویژه اعتباری برای استان بود که مقرر شد در بودجه سنوات آتی و برنامه ششم توسعه این موضوع لحاظ گردد.

وی ادامه داد: از دیگر موضوعات و دستاوردهای مهم برای استان که در سفر اخیر وزیر محترم راه و شهرسازی به استان مورد بررسی جدی تری قرار گرفت، هدفگذاری برای اتمام راه آهن مهاباد - نقده در سالجاری و اتمام راه آهن نقده – ارومیه برای سال آتی بود که خوشبختانه ریل مورد نیاز برای احداثو تکمیل راه آهن، خریداری شده است.

استاندار آذربایجان غربی افزود: همچنین در سفر وزیر راه به استان مقرر شد که طرح پیشنهادی استان برای احداثایستگاه مسافری راه آهن در داخل شهر ارومیه به وزارت راه ارائه شود.

انعقاد تفاهم نامه و مشخص شدن سرمایه گذار برای احداثآزاد راه مرند - بازرگان و ارومیه - تبریز و کمک وزارت راه برای اجرای روکش آسفالت جاده میاندوآب به شاهین دژ و شاهین دژ به تکاب از دیگر موارد و موضوعات مورد اشاره مقام عالی استان در این جلسه بود.

سعادت در بخش دیگری از سخنان خود، خواستار برنامه ریزی مدیران برای اجرای برنامه های مناسب در هفته دفاع مقدس شد و گفت: باید این آمادگی را داشته باشیم که اقتدار کشورمان را که ناشی از امنیت و حاصل تلاش نیروهای مسلح و مردم است را معرفی کنیم و از تلاشگران این عرصه در هفته دفاع مقدس تجلیل نماییم.

وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه اجرایی کشور یکپارچگی داریم و نباید بصورت مستقل عمل کنیم، افزود: در نظام جمهوری اسلامی بعنوان نظام مبتنی بر ولایت فقیه، یکپارچگی وجود دارد و نباید بصورت مستقل و فدراتیو در این زمینه عمل کرد؛ در این خصوص در اوایل انقلاب نیز گروههایی وجود داشتند که خودشان مستقلا حکم صادر می کردند و اجرا می کردند که در آن زمان، دادگاه آنها را تعقیب و با این افراد برخورد کرد؛ لذا لازم است امروز نیز با رفتارهایی که به یکپارچگی نظام آسیب وارد می کند برخورد شود.

ضرورت توجه به عرصه فرهنگ و سبک زندگی اسلامی - ایرانی و ضرورت مدیریت فضای مجازی و استفاده مفید از آن که مورد تاکید مقام معظم رهبری است از دیگر موارد مورد اشاره و تاکید استاندار در این جلسه بود.

سعادت همچنین با اشاره به نزدیک شدن به ایام وقوع حادثه منا نیز اظهار داشت: خون شهدای منا، چهره شوم و خیانتکار عربستان و آل سعود را افشا کرد؛ حقیقت این است که آل سعود هیچ فرقی با صهیونیست ها ندارند، صهیونیست ها قبله اول و آل سعود قبله دوم مسلمانان را اشغال کرده اند و امروز نیز شاهد هستیم که هر دوی این ها به داعش کمک می کنند تا مسلمانان را قتل عام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از ابلاغ مصوبات سفر رییس جمهوری به استان خبر داد و گفت: خوشبختانه مصوبات سفر دکتر روحانی ریاست محترم جمهور به استان ابلاغ شد و بر اساس آن نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه برای استان که تمام شهرهای استان در آن سهم دارند، تعریف و مشخص شده است.

سعادت تاکید کرد: مدیران و مسئولان استانی برای تحقق و اجرایی شدن مصوبات سفر رییس جمهوری به استان اهتمام کافی داشته باشند تا طی امسال و سال آینده شاهد بهره برداری از طرح های مصوب سفر که در توسعه و پیشرفت استان تاثیرگذار خواهد بود باشیم.