مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: دو هزار زن کارآفرین در استان وجود دارند که هر کدام برای ۲۰ تا ۳۰ نفر ایجاد اشتغال کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج، شهلا تاجفر افزود: این تعداد زن کارآفرین از زمان تشکیل بانک اطلاعات زنان کارآفرین آذربایجان غربی در این سامانه ثبت نام کرده و فعالیت می کنند.

وی اضافه کرد: با تلاش های استانداری آذربایجان غربی در تمامی شهرستان های استان بازار مشاغل خانگی و صنایع دستی تشکیل شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: تاکنون ۱۴ میلیارد ریال تسهیلات از صندوق کارآفرینی و امید به زنان کارآفرینی که امور بانوان استانداری معرفی کرده با نرخ چهار درصد پرداخت شده است.

تاجفر ادامه داد: این پرداخت ها در راستای حمایت از زنان کارآفرین و سرپرست خانوار صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: همچنین این اداره کل بری نخستین بار در آذربایجان غربی کانون زنان بازرگان و کارآفرین را تشکیل داده است.

وی با بیان اینکه وجود خانواده سالم در راستای تحقق آرامش و امنیت زنان و دختران است، گفت: این شعار امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی است که تمامی برنامه ریزی های ما حول این شعار تدوین می شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: وظیفه اصلی زنان فرزندپروری است که زنان شاغل باید در کنار کمک به اقتصاد خانواده این وظیفه مهم و اصلی خود را فراموش نکنند.

وی برگزاری دوره توانمندسازی زنان شاغل دستگاه های اجرایی در آخر شهریور ماه جاری، راه اندازی کلینیک های سلامت در ارومیه، خوی، سردشت و بوکان، آموزش و ترویج کارآفرینی زنان عشایر، توانمند سازی زنان آسیب دیده، تقویت شیوه های مهارتی خانواده های دارای فرزند مبتلا به اوتیسم، بهبود وضعیت بهداشتی دانش آموزان مناطق محروم پایه اول آذربایجان غربی را از جمله تفاهم نامه هایی عنوان کرد که امور بانوان و خانواده استانداری در سال جاری با دستگاه های اجرایی مرتبط منعقد کرده و اجرا می کند.

تاجفر افزود: توان افزایی زنان در راستای توسعه پایدار از سیاستهای امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در سال جاری است.