با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مدیران استانی ۵۲ طرح عمرانی با اعتبار ۱۵۱ میلیارد ریال در چایپاره به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، همزمان با هفته دولت و با حضور مسئولین استانی و شهرستانی چندین طرح عمرانی در بخش مرکزی شهرستان چایپاره با اعتباری بالغ بر ۱۵۱ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

یکی از این طرح ها مربوط به گازرسانی به ۶ روستای شهرستان شامل روستای خانقاه چورس، قنات میرزاجلیل، حسین آباد کرد، سلوکلو، قمشقان سفلی و روستای نعلبند با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار است که به دست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار در مسجد روستای خانقاه چورس بصورت نمادین افتتاح شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در جریان افتتاح گاز خانگی در مسجد روستای خانقاه چورس به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در جمع هیئت دولت اشاره کرد و همگان را به بازبینی آن اندرزهای حکیمانه و عمل به آن فرامین فرا خواند و گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون پاک شهداء و سایه پر از خیر و برکت مقام معظم در رأس نظام، ایران اسلامی از امنیت کامل برخوردار است و همه کشورهای منطقه برای سفر به ایران مشتاق هستند و توسعه روابط با ایران را به نفع خود می دانند و ما هم باید در رفع دغدغه های رهبری معظم انقلاب با تلاش و پشتکار خود و با تکیه بر توان و استعداد داخلی، سهیم باشیم.

صفرزاده در ادامه از گاز بعنوان انرژی پاک یاد کرد و همگان را به استفاده صحیح از آن فراخواند و گفت: دولت برنامه توسعه روستاها را در اولویت کار خود قرار داده و نسبت به آن اهتمام جدی دارد و گازرسانی به روستاها نیز در همین راستا است.

به گزارش خبرگزاری موج؛ جایگاهCNGخصوصی با اعتباری بیش از ۶۰ میلیارد ریال از دیگر واحدهایی بود که با بهره مندی از بروزترین دستگاهها(یورو ۴) در شمال استان، در شهرستان افتتاح و در اختیار مردم قرار گرفت.

پل قوسی بتنی جدید بیگجوان سومین طرح افتتاح شده در هفته دولت بود که شهرداری قره ضیاءالدین برای احداثاین پل ۱۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی هزینه نموده است.

ساختمان اداری و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان چهارمین طرحی بود که با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال، به بهره برداری رسید؛ هم اکنون بیش از ۱۰۰۰ دانشجو در ۳۰ رشته کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل می کنند.

ساختمان دفتر خبری و افتتاح فرستنده دیجیتال ۱۰ کیلو واتی قره ضیاالدین نیز از جمله طرح هایی است که با حضور مدیران استانی و اعضای شورای اداری چایپاره به بهره برداری رسید؛ سازمان صدا و سیما برای احداثاین ساختمان و فرستنده بیش از ۴ میلیارد ریال هزینه کرده است؛ زمین این اداره توسط خیرین شهرستانی تامین شده است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی در آیین بهره برداری از این دفتر گفت: رسانه ملی بستر لازم را برای گسترش فرهنگ انقلابی و ارتقا آگاهی مردم آذربایجان غربی را فراهم کرده است.

افتتاح پایگاه کشوری اوارتویی بسطام هفتمین طرح افتتاح شده با حضور صفرزاده بود که بمنظور کاوش در قلعه های باستانی بسطام و چورس و همچنین برگزاری همایشهای بین المللی در کنار قلعه تاریخی بسطام مورد بهره برداری قرار گرفت.

در همین راستا تیمی متشکل از باستان شناسان چند کشور اروپایی و ایرانی در آینده نزدیک با استقرار در پایگاه بسطام، نسبت به کاوش در تپه باستانی آناقیز چورس اقدام خواهد نمود.

آسفالت دومین قطعه راه روستایی محور گورش از دیگر طرح های افتتاح شده با حضور صفرزاده بود؛ این طرح بطول ۵ کیلومتر در امتداد این محور با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال افتتاح شد؛ برای اجرای قطعه اول این طرح نیز که بطول ۷ کیلومتر انجام شده بود ۶۵۰ میلیارد ریال هزینه شده بود.

افتتاح ۴۰ واحد مسکن بهسازی و مقاوم سازی شده روستایی با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال از دیگر طرحهای افتتاح شده در شهرستان چایپاره بود.

فرماندار چایپاره در حاشیه افتتاح این افتتاحها با تبریک هفته دولت به دولتمردان و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و رجایی، گفت: امروز ۵۲ طرح عمرانی، خدماتی و آموزشی با اعتباری بالغ بر ۱۵۱ میلیارد ریال با حضور مسئولین محترم در این شهرستان افتتاح شد.

وی همچنین از کلنگ زنی طرحهای آبی و کشاورزی با اعتباری بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال در طی روزهای آینده خبر داد.