مدیرعامل تولیت بارگاه شمس تبریزی خوی اعلام کرد: اولویت برنامه های امسال بر کارهای علمی و پژوهشی قرار گرفته است و به این خاطر شمس شناسان و مولوی پژوهان مطرح جهان از کشورهای مختلف در این کنفرانس علمی حضور می یابند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از خوی، فتاح کبیری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ثبت روز ۷ مهر در تقویم کشوری به نام شمس تبریزی گفت: همه ساله برای گرامیداشت شمس تبریزی برنامه های فرهنگی و علمی و هنری مختلفی در هفته اول مهرماه در شهرستان خوی برگزار می شود.

وی افزود: امسال نیز تولیت بارگاه شمس تبریزی در کنار دیگر مسئولان شهرستان و استان، یکدل و هم راستا میزبان کنفرانس بین المللی شمس الحق تبریزی در روزهای ۴ تا ۷ مهرماه خواهد بود.

مدیرعامل تولیت بارگاه شمس تبریزی ادامه داد: اولویت برنامه های امسال بر کارهای علمی و پژوهشی قرار گرفته است و به این خاطر شمس شناسان و مولوی پژوهان مطرح جهان از کشورهای مختلف در این کنفرانس علمی حضور دارند.

رئیس شورای شهر خوی در خصوص مهمانان خارجی دعوت شده به این کنفرانس نیز گفت: خانم اسین چلپی نواده مولانا و معاون بنیاد بین المللی مولانا از ترکیه، پری صابری کارگردان، دکتر محمدعلی موحد شمس شناس، دکتر حجت الله ایوبی مدیرعامل بنیادشمس و مولانا، دکتر نوری شیمشکلر مولاناشناس و رایزن فرهنگی ترکیه در ایران، دکتر علی تمیزال رئیس پژوهشکده مولانا پژوهی قونیه و مهمانانی از پاکستان و هند و آمریکا مهمان کنفرانس شمس تبریزی در خوی هستند.