استاندار آذربایجان غربی از خانواده معظم شهید کوچری نخستین فرماندار شهید کشور تجلیل نمود.

به گزارش خبرگزاری موج استان آذربایجان غربی، مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی صبح امروز همزمان با دومین روز از هفته دولت، پذیرای خانواده معظم شهید کوچری در دفتر کار خود بود و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید والامقام قربانعلی کوچری با اهدای لوح و هدایایی از صبوری، مجاهدت و ایثارگری این خانواده معظم در راه صیانت از ارزش های انقلاب اسلامی تجلیل کرد.

سعادت در این دیدار به ذکر خاطراتی از جانفشانی شهدا در دفاع از انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: شهدا با گذشتن از جان خود، از کیان انقلاب اسلامی و ارزش های نظام جمهوری اسلامی حراست کردند و امروز ما نیز باید ادامه دهنده راه و مکتب این شهدای والامقام باشیم.

وی در رابطه با ویژگیهای اخلاقی شهید کوچری نیز افزود: شهید بزرگوار قربانعلی کوچری نسبت به انقلاب و امام، عشق و ارادت عمیق داشت و زمانیکه در شهرستان خوی فرماندار بود در حین ماموریت در منطقه قطور خوی بدست اشرار مسلح به شهادت رسید.

سعادت همچنین خانواده معظم شهدا و ایثارگران را ستون و زیربنای انقلاب اسلامی دانست و گفت: خانواده های معظم شهدا ذخیرهای ارزشمند انقلاب اسلامی هستند و با صبوری و ایستادگی همواره در صحنه صیانت از نظام اسلامی حاضر بوده اند؛ لذا بر همه مسئولان لازم است که قدردان زحمات و ایثارگری های این خانواده های معظم باشند.

خانواده معظم شهید کوچری نیز در این دیدار خاطراتی از شهید والامقام قربانعلی کوچری بیان نموده و از مقام عالی استان بخاطر توجه به خانواده های معظم شهدا تقدیر کردند.

صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار هم در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بویژه شهید کوچری اظهار کرد: سال آینده شهید کوچری بعنوان شهید شاخص کشور معرفی و در مراسمی از خانواده معظم این شهید تجلیل و قدردانی خواهد شد.

سرهنگ پاسدار هاشمی مسئول سازمان بسیج کارمندی سپاه شهدای آذربایجان غربی نیز در این دیدار، شهید قربانعلی کوچری را نماد والای خدمتگزاری دولت به ملت دانست و افزود: برای پاسداشت این شهید والامقام همایش استانی شهدای کارمند همزمان با هفته دولت با محوریت شهید کوچری در ارومیه برگزار می شود.

گفتنی است، شهید کوچری نخستین فرماندار شهرستان خوی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بعنوان نخستین فرماندار شهید کشور پس از انقلاب، یکم تیر ماه سال ۱۳۵۹ در حین ماموریت در منطقه قطور خوی بدست اشرار مسلح به شهادت رسید.