استاندار آذربایجان غربی گفت: تندروی سیاسی محکوم به فناست و موجب آسیب رسانی به کشور می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سعادت در مراسم همایش روز بسیج کارمندان و گرامیداشت شهید قربانعلی کوچری نخستین فرماندار شهید کشور و شهدای کارمند در ارومیه افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تمام دلتمردان نظام از گذشته تاکنون در راستای توسعه و آبادانی کشور و بر اساس مقتضای زمانی خود تلاش های فراوانی انجام داده اند.

وی اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر در سال ۱۳۵۹ زمانی که مسئولیت ریاست جمهوری و نخست وزیری کشور را بر عهده داشتند با مشکلات فراوانی روبرو بودند ولی در طول دو ماه ریاست خود خدمات تاثیرگذار و ماندگاری را ارائه دادند.

سعادت بیان کرد: هم اکنون با گذشت ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی دارای دولت و اعتدال و تدبیر و امید هستیم و به موفقیت های قابل توجهی در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی دست یافته ایم.

وی با بیان خودکفایی در بسیاری از محصولات کشاورزی و امکان صادرات آن بویژه گندم ادامه داد: امسال دولت مجوز صادرات یک میلیون تن گندم را به خارج از کشور ابلاغ کرده و این امر موفقیتی برای اقتصاد کشور است.

سعادت افزود: استکبار جهانی در اوایل پیروزی انقلاب با سرکردگی صدام جنایت کار جنگ هشت ساله را بر مردم ایران تحمیل کرد و پس از آن نیز توطئه هایی همچون تحریم ها، اسلام ستیزی و اسلام هراسی را رواج داد و هم اکنون در قالبی دیگر اقدام به سنگ اندازی در مقابل دولت و ملت ایران کرده است.

وی اعلام کرد: عربستان و رژیم صهیونیستی از جمله کشورهایی هستند که از به سرانجام رسیدن برجام هراس دارند و از هر اقدامی برای ناتمام ماندن آن و باقی ماندن تحریم ها کوتاهی نمی کنند.

سعادت گفت: ما باید حقیقت گرا باشیم و سیاست مداران و دولتمردان کشور باید با پرهیز از برخی تندروی و کندروی ها، در جهت خنثی کردن توطئه های متعدد دشمنان نظام و اسلام تلاش کنند.

وی اضافه کرد: امروزه برخی کارشناسان سیاسی کشور در زمان کنونی پسابرجام ادعا دارند که افراد مخالف برجام خادم و محافظ کشور و موافقین آن خائن و وطن فروش هستند که علل این امر باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد چرا که برجامی مورد قبول همگانی است که کمک حال کشور باشد و مورد پذیرش نظام و انقلاب باشد.

سعادت اجتناب از اقتصاد وارداتی، پرهیز از واگذاری امتیازات انحصاری، تقویت بخش خصوصی و استفاده از مشارکت مردم در امور کشور، توجه به اقتصاد مقاومتی، پرهیز از بحران ارز و نوسانات ارزی، توجه به دستاوردهای علمی دانشمندان، نخبگان و مراکز دانش بنیان و اجتناب از طرح هایی که موجب بالا بردن بدهی دولت می شود، بخشی از خطر قرمزهایی عنوان کرد که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: استان آذربایجان بیشترین در سالهای پس از انقلاب تلاطمات ضد امنیتی را به خود دیده است به طوری که از ۲۸۰۰ روستا، ۱۴۰۰ روستا دچار درگیری های نیروهای دموکرات و کومله بوده اند.

سعادت افزود: این استان ۳۱۲ شهید کارمند را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.

وی ادامه داد: هم اکنون بیش از ۵۰ درصد کارکنان دولت در استان از ایثارگران، خانواده های شهدا و جانبازان هستند.

وی علت کاهش رضایتمندی از کارکنان دولت در بین آحاد مردم را نبود ساختاری اداری منظم و نظام مند عنوان کرد.

به گزارش موج، قربانعلی کوچری اولین فرماندار شهید انقلاب اسلامی ایران، متولد ۱۳۱۹ در شهرستان خوی بود که در جریان مبارزه با ضدانقلاب، بر اثر اصابت گلوله اشرار این منطقه زخمی شد و پس از تحمل نزدیک به چهار ماه اسارت در مناطق مرزی شهرستان خوی اول تیرماه سال ۱۳۵۹ به فیض شهادت نائل آمد.

در مراسم گرامیداشت این شهید بزرگوار که روز چهارشنبه در سالن اجتماعات مخابرات آذربایجان غربی برگزار شد، معاون استاندار، جانشین فرمانده سپاه شهدای استان، جمع کثیری از مدیران کل استان، شهردار ارومیه، کارکنان بسیجی و خانواده شهید قربانعلی کوچری حضور داشتند.