استاندار آذربایجان غربی گفت: برنامه‌های اجرایی هفته دفاع مقدس باید بتواند پیوندی میان نسل جدید و نسلی که در میدان جنگ حضور داشتند، ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری موج استان آذربایجان غربی، سعادت در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس آذربایجان غربی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: حضور پررنگ پیشکسوتان در مراسم و برنامه‌های هفته دفاع مقدس منجر به آشناسازی جوانان با حماسه ‌آفرینی‌های صورت گرفته در طول دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی خواهد شد.

وی ادامه داد: حضور اقشار مختلف جامعه در برنامه‌های هفته دفاع مقدس و مشارکت آنان در برگزاری این برنامه‌ها، باعثاتحاد، انسجام و پیوند نسل گذشته و نسل فعلی شده و مسیر درست انتقال فرهنگ جهاد و شهادت خواهد بود.

همچنین در این جلسه، سردار سعید قربان نژاد مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی گفت: مردمی کردن برنامه‌ها، پررنگ‌تر کردن نقش مردم و فراگیر کردن برنامه‌های هفته دفاع مقدس گام‌هایی است که باید امسال برداشته شود.

وی با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس اهداف و برنامه‌های متعددی پیگیری خواهد شد، افزود: نقش پایگاه‌های بسیج، مشارکت مردم و تجلیل از یادگاران دوران دفاع مقدس از فعالیت‌های عمده هفته دفاع مقدس خواهد بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: اتحاد و اقتدار کنونی نظام مقدس جمهوری اسلام ایران و امنیت فعلی کشورمان، حاصل رشادت‌های جوانان در هشت سال دفاع مقدس است و بجاست برنامه‌های فاخری برای گرامی‌داشت یاد و خاطره آن ایام در طول هفته دفاع مقدس برگزار شود.

در ادامه این جلسه، اعضای هر یک از کمیته‌های شش‌گانه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس به بیان نظرات خود برای برگزاری باشکوه این هفته پرداختند.