دبیر ستاد برگزاری مسابقات استانی قرآن کریم آذربایجان غربی در آیین آغاز بکار مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم برگزار شد، اظهار کرد: در این دوره از مسابقات همانند دوره قبلی و به منظور کاهش نارضایتی های متسابقین داوران کشوری حضور یافته اند.

به گزارش خبرگزاری موج استان آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلمین برادری افزود: خوشبختانه شاهد افزایش تعداد نفرات شرکت کننده در این دوره از رقابت ها هستیم به طوری که ۲۵۲ شرکت کننده حضور دارند که از این میان ۱۱۶ نفر خواهر و ۱۳۶ نفر برادر هستند.

وی با اشاره به اینکه در این دوره از مسابقات سطح کیفی مطلوبی ارائه شده، گفت: حضور داوران کشوری در مسابقات موجب می شود تا اعتراض ها به کمترین سطح خود برسد و همین امر سبب رضایت قاریان شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی، در ادامه با اشاره به اینکه سال آینده میزبان مرحله کشوری مسابقات خواهیم بود، عنوان کرد: تمام تدابیر برای برگزاری هرجه بهتر این مسابقات اندیشیده شده است.

وی، ضمن تقدیر از تلاش های قاریان و حافظان استانی در بهبود وضعیت قرآنی، ابراز داشت: با توجه به تغییرات اعمال شده در مسابقات، تنها رده سنی بالای ۱۸ سال می توانند در مسابقات اوقاف شرکت داشته باشند که این امر باعثارتقای سطح کیفی و نیز توجه بیشتر قاریان به مسابقات شده است.

حجت الاسلام برادری، در پایان سخنان خود، با آروزی توفیق برای متسابقین در این دوره از رقابت ها، بیان کرد: همکاری تمام ادارات و نهادهای فرهنگی استان در راستای برگزاری مطلوب مسابقات قرآن موجب دلگرمی مسئولین برگزاری و نیز افزایش توجه ها به این امر شده است.

در ابتدای این مراسم پیام نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه به مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم قرائت شد.