مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی از برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب به میزبانی ارومیه طی سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام محمدباقر کریمی ظهر سه شنبه در جلسه کمیته فرهنگی و هنری دفاع مقدس با بیان اینکه امسال ارومیه میزبان نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه است، افزود: در حاشیه برپایی نمایشگاه کتاب در ارومیه سه کتاب مورد نقد قرار گرفته و از دو کتاب جدید در حوزه دفاع مقدس نیز رونمایی می‌شود.

وی با برنامه های کمیته فرهنگی و هنری بزرگداشت هفته دفاع مقدس در استان اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری تئاتر دفاع مقدس در سراسر استان، برگزاری جشنواره فیلم مقاومت، راه‌اندازی کتابخانه تخصصی دفاع مقدس، برگزاری محفل ادبی گل مریم و عصر شعر ویژه اقلیت‌های دینی استان در زمینه دفاع مقدس از سایر برنامه‌های کمیته فرهنگی و هنری دفاع مقدس در آذربایجان‌غربی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی لزوم احداثشهرک سینمایی ویژه دفاع مقدس در استان را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: موضوعات مرتبط با دفاع مقدس مستلزم توجه در طول سال است.

وی با بیان اینکه موضوعات مطرح شده برنامه‌های کمیته برای تحویل به شورا است، افزود: برپایی نمایشگاه تخصصی کتاب در حوزه دفاع مقدس می‌تواند گامی مثبت در این زمینه گرامیداشت هفته دفاع مقدس باشد و ارومیه نیز توانایی برگزاری این نمایشگاه در تراز ملی را دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی از اجرای برنامه‌های مختلف هفته گرامی داشت دفاع مقدس در سراسر کشور خبر داد تصریح کرد: در این زمینه ۱۲ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح استان، برگزاری مسابقات تیر اندازی از سوی ورزش و جوانان و نیز برگزاری نمایشگاه‌ها و محافل ادبی در این حوزه از برنامه‌های اجرایی در استان است.