وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۱۱میلیون نفر از حاشیه نشینان کشور بیمه شده اند، افزود: سیاست ما در دولت تدبیر و امید مبارزه با فقر است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی ربیعی شامگاه پنجشنبه در نشست تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاونگران آذربایجان شرقی در تبریز با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پول رفاهی به جامعه کارگری تزریق شده است، گفت: در دولت تدبیر و امید موفق شده این سرانه کارگران را از۲۳۰ هزار ریال به ۳۶۰ هزار ریال برسانیم که کاری بزرگ است.

وی سپس با تاکید بر ضرورت حمایت از کارگران اظهار داشت: دولت طی سه سال گذشته با برنامه ریزی های مدون توانست میزان دستمزدها را از نرخ تورم پیش بیندازد.

ربیعی با تاکید بر اینکه در سال های قبل نرخ تورم از میزان دستمزدها پیشی گرفته بود، گفت: در سال های گذشته و بر اساس آمارهای موجود این فاصله ۷۶ درصد بالاتر از دستمزدها بود.

وی همچنین افزود: در تامین اجتماعی حداقل حقوق ها به بیش از ۳۴ درصد و در حقوق های کشوری ۲۰ درصد افزایش داده شد.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی سپس با بیان اینکه می خواهیم دستمزدها را ترمیم کنیم، دامه داد: ما در این مسیر نیاز به زمان داریم و نمی توانیم همه چیز را یک شبه تغییر دهیم و باید توان کارفرمایان را هم در نظر بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه در خصوص افزایش دستمزدها دولت مبنا را بر عقلانیت قرار داده است، افزود: دولت با انجام کارهای کارشناسی دقیق و با استراتژی توانست فاصله منفی میزان دستمزدها با نرخ تورم را ترمیم کند.

ربیعی سپس با اشاره به قابلیت ها و ظرفیت های آذربایجان شرقی گفت: استان آذربایجان شرقی در زمینه های مختلف اهمیت زیادی برای کشور دارد و امیدوارم در دولت تدبیر و امید حق آذربایجان را ادا کنیم چراکه در دهه های گذشته غفلت هایی درحق این استان انجام شده و ما می خواهیم آنها را جبران کنیم.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه آذربایجان شرقی از نظر سیاسی و اقتصادی خیلی برای کشور مهم است، ابراز داشت: البته این اهمیت فقط اقتصادی و سیاسی نیست و بلکه اهمیت فرهنگی آن نیز قابل انکار نیست.

وی با بیان اینکه دولت حقوق ها را شفاف سازی می کند، افزود: در سال های گذشته شورای حقوق و دستمزد حذف شده بود که ما آن را در دولت یازدهم احیا کردیم و سقف حقوق ها و وضعیت دریافت های بانک ها و بیمه ها را نیز مشخص کردیم.

ربیعی ادامه داد: دولت دوران سخت را شروع کرده و تجربه می کند و باید با ایجاد وحدت و همراهی مردم از این شرایط سخت عبور کنیم.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه عقلانیت عنصر اصلی حل مشکلات است، گفت: بدون ایجاد وحدت و همدلی امکان عبور از شرایط سخت فعلی ممکن نیست.

وی سپس در خصوص برنامه های دولت برای ایجاد اشتغال گفت: امسال دو برنامه مهم در این خصوص داریم و یکی مبتنی بر رشد اقتصادی ۵ یا ۶ درصدی است و دیگری نیز رشد اشتغال فراگیر فقرزدا است.

وی با تاکید بر اینکه باید آموزش فنی و حرفه ای را به روستاها ببریم، گفت: در سال جاری در ۲۲ استان کارهایی آغاز شده که با مزیت های شغلی هر استان سازگاری دارد و بی شک شاهد نتایج خوبی خواهیم بود.